سوالات متداول

آزمون آزمایشی TEF چیست؟

این آزمون آزمایشی، بر حسب ساختار اصلی آزمون TEF، که توسط اتاق بازرگانی پاریس طراحی و اجرا شده است، شبیه سازی شده است تا متقاضیان گذراندن این آزمون بتوانند با انجام تمرینات و مهارت بیشتری خود را برای آزمون اصلی آماده نمایند. پس از گذراندن آزمون آزمایشی، کارنامه ای تحلیلی برای شرکت کنندگان صادر می شود که نقاط ضعف و قوت آنها را بر مبنای چارچوب استاندارد اروپا (CECR) برای سطوح زبانی مختلف، در هر یک از چهار مهارت آزمون تشریح می نماید. همچنین متقاضیان در ادامه می توانند به منظور تقویت سطح زبانی خود از مشاوره اساتید مجرب و کلاسهای درس آنها به صورت گروهی یا انفرادی بهره مند شوند.

 

دلایل شرکت در آزمون آزمایشی TEF  چیست؟

  • آگاهی از سطح زبانی

متقاضیان می توانند پس از شرکت در آزمون آزمایشی، با دریافت کارنامه ای تحلیلی بر مبنای چارچوب استاندارد اروپا (CECR) برای سطوح زبانی، و آگاهی از نقاط ضعف و قوت خود، سطح زبانی فعلی خود را شناسایی نمایند.

  • راهنمایی و پشتیبانی تخصصی

شرکت کنندگان در این آزمون، پس از آگاهی از سطح زبانی خود، برای رسیدن به سطح دلخواه، می توانند از نظرات اساتید و کارشناسان و برنامه ی پیشنهادی آنها، منحصرا برای شخص متقاضی نسبت به نیازها و محدودیت های زمانی فرد، استفاد نمایند.

  • برنامه ریزی زمانی

برنامه درسی پیشنهادی اساتید به فرد متقاضی، وی را برای رسیدن به نتیجه دلخواه در مدت زمان مطلوب هدایت می کند.

  • صرفه جویی در هزینه

تمامی این خدمات، به منظور هدایت صحیح متقاضیان در برنامه ریزی مالی و اقتصادی آنها و جلوگیری از اتلاف زمان، انرژی و سرمایه آنهاست.

 

 

آزمون آزمایشی به چه شکلی برگزار می شود؟

این آزمون آزمایشی که در چهار مهارت درک مطلب شنیداری، درک مطلب کتبی، تولید شفاهی و تولید نوشتاری برگزار می شود، کاملا به صورت آنلاین طراحی شده است و نیازی به حضور فیزیکی، حتی برای مهارت تولید شفاهی، در مکانی خاص ندارد. داوطلب آزمون پس از انجام مراحل ثبت نام بر روی سایت، می تواند روز و ساعت آزمون خود را از جدول پیشنهادی انتخاب نماید و در تاریخ مقرر آزمون را از طریق کامپیوتر، لپ تاپ یا دستگاه تلفن همراه به انجام برساند.

کارنامه آزمون آزمایشی چگونه صادرمیشود؟

مخاطب آزمون ظرف 3 تا 5 روز کاری از نتیجه آزمون خود در هر چهار مهارت مطلع خواهد شد. در صدور این کارنامه تلاش شده است تا سطح زبان داوطلب بر مبنای جدول ارزشیابی سطوح زبانی CECR، مشخص گردد. این کارنامه به صورت تحلیلی صادر می شود و نقاط ضعف و قوت داوطلب توضیح داده می شود. داوطلب می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در سامانه کارنامه خود را دریافت نماید. 

ثبت نام در آزمون چگونه انجام می شود؟

داوطلب شرکت در آزمون آزمایشی پس ازورود به محیط ثبت نام از طریق لینک موجود بر روی سایت، با ورود اطلاعات شخصی، پرداخت هزینه ثبت نام و انتخاب روز و ساعت آزمون، رسید ثبت نام در آزمون آزمایشی را دریافت خواهد کرد.

فواصل و تاریخ های برگزاری آزمون به چه صورت است؟

آزمون آزمایشی TEF، به نحوی برنامه ریزی شده است تا داوطلبان بتوانند در تمامی روزهای هفته برطبق برنامه شخصی خود روز و ساعت مناسب خود را انتخاب نمایند و بدون مراجعه حضوری از هر مکانی تنها با دسترسی به اینترنت در این آزمون شرکت نمایند. 

مدت زمان آزمون چقدر است؟

مدت زمان این آزمون مطابق با آزمون بین المللی TEF، در هر یک از چهار مهارت در نظر گرفته شده است. داوطلب ابتدا با مهارت درک مطلب کتبی آزمون را آغاز می کند و به مدت 60 دقیقه به 50 سوال آزمون پاسخ می دهد، پس از 5 دقیقه استراحت، بخش درک مطلب شنیداری را آغاز می کند و به مدت 40 دقیقه ادامه می دهد، مجدد پس از 5 دقیقه استراحت وارد بخش تولید نوشتاری می شود و به مدت 60 دقیقه، در خصوص دو موضوع ارائه شده به نوشتن مشغول می شود و در بخش پایانی، پس از 5 دقیقه استراحت به مدت 15 دقیقه با ممتحن وارد مکالمه می شود.

ممتحنین آزمون چه کسانی هستند؟

ممتحنین آزمون از اساتید برجسته ایرانی و خارجی در حوزه آموزش زبان فرانسه و آزمون های بین المللی می باشند.

An error has occurred. This application may no longer respond until reloaded. Reload 🗙